Kūdikio kraitelis

Kūdikio kraitelis - atsakingas ir sunkus uždavinys besilaukiantiems tėveliams.

Pateikiame sąrašiuką su pavyzdžiais, kurie padės pasiruošti naujo šeimos nario atėjimui:

 • Apatiniai naujagimio marškinėliai. Ką tik gimusiam mažyliui yra patogūs marškinėliai, kurie atsisega per šonelį ir nereikia naujagimiui drabužėlį vilkti per galvytę. Kūdikėlis yra dar netvirtas, nelaiko galvytės, todėl rengti žymiai patogiau ne per galvytę, o tiesiog paguldant į drabužėlį ir šone užsagant sagutes. Tokių naujagimio marškinėlių rekomenduojama turėti apie 3 vnt.
 • Smėlinukai. Kitaip vadinami glaustinukai. Jie yra patogūs tuo, jog užsegus drabužėlį per vaikučio klynelį, pats drabužėlis bekilnojant ar nešiojant vaikutį, nesusisuka, nepasikelia į viršų, neapnuogina nugarytės. Taip pat rekomenduojama, jog drabužėlis segtųsi per šoniuką

Smėlinukų rekomenduojama turėti apie 3 vnt. Praktiškiausia pirkti 62 d., nes juos patartina dėvėti, kai vaikučiui jau yra užgijusi bambutė.

 • Šliaužtinukai. Atkreipkite dėmesį, jog būtų kuo lengviau apvilgti vaikučiui – patogiausia kai šliažtinukai segasi per priekį. Šliaužtinukai naujagimui rekomenduojami pilni – su pėdutėmis ir ilgomis rankovėmis. Net ir vasarą. Taip vaikutis jausis saugiau, šilčiau. Na jeigu iš tiesų labai karštą, tuomet yra šliaužtinukai - romperiukai. Šliaužtinukų rekomenduojama turėti 2-3 vnt.
 • Kelnytės. Rekomenduojamos kūdikiams su pėdutėmis. Patogu kartu dėvėti su naujagimio marškinėliais arba smėlinuku. Kelnyčių rekomenduojama turėti 4-5 vnt. Tiesiog dažnai jos susitepa, sudrėgsta.
 • Kepurytes. Naujagimio galvytė paprastai būna 36-38 cm. Praktiškiausia ir patogiausia naujagimiui kapurytės su raišteliais. Jas galima naudoti uždarose patalpose, lauke šiltuoju sezonu, bei kaip apatinę kepurę žiemą.

Mamytėms, nemėgstančioms „tarybinius laikus“ primenančių kepuryčių su raišteliais arba bijančioms raištelių ant naujagimio smakriuko, rekomenduojame vadinamas nykštuko kepurytes.

Kepuryčių rekomenduojama turėti 2-3 vnt.

 • Vilnonės kojinytės – 1 pora. Paprašykite, jog močiutės numegztų – jos geriausiai tą moka ;)
 • Pirštinaitės. Net jeigu ir visi naujagimio drabužėliai turi atlenkiamas pirštinytes ant rankovyčių, bent vieną porą pirštinaičių rekomenduojama turėti. Einant į lauką jos pagelbės paslėpti rankytes nuo šalčio, nes naujagimių galūnės labiausiai šąla.
 • Pledukas / apklotėlis. Jis labai patogus apkloti vaikutį namie lovytėje, vežimėlyje, nešiojant, važiuojant mašina. Taip pat labai praktiškas pasikloti pervystant vaikutį. 1-2 vnt.
 • Patalynė. Kūdikio patalynei, lovytei tinkamos patalynės komplekto 1-2 vnt.
 • Rankšluostis. Rekomenduojamas su gobtuvu. Su tokiu lengviau naujagimį po maudynių suvystyti ir uždengti šlapią galvytę. Nuoroda
 • Miegmaišiukas. Jis nėra būtinas, tačiau labai patogus naujagimiui. Į tokį miegmaišiuką įsuptas naujagimis, jausis ramiau, šilčiau, jaukiau. O pervystyti bus labai patogu. Reiktų 1 vnt.
 • Sauskelnių. Ar pasirinksite naudoti vienkartinio naudojimo, ar daugkartines medžiagines sauskelnes, jų reikia turėti vienai parai bent 10 vnt. pakeitimui.
 • Servetėlės. Rekomenduojamos natūralios medžiaginės servetėlės, kurias galima naudoti vietoj vienkartinių drėgnų servetėlių. Rekomenduojama turėti 5 vnt. Nuoroda

Naujagimio kraitelis - į ką dar reiktų atkreipti dėmesį

Naujagimio kraitelis turėtų susidaryti iš natūralaus pluošto drabužėlių. Idealūs yra bambuko, kanapės, ekologiškos medvilnės, merino vilnos audinių drabužėliai.

Bambuko, kanapės, ekologiškos medvilnės drabužėliai daugiau rekomenduojami namie šaltuoju metų sezonu, lauke – šiltuoju metų laiku. Merino vilnos drabužėliai rekomenduojami rudenį, žiemą, pavasarį, vėsesnę vasarą. Žiemos sezonu patariama turėti kelis merino vilnos drabužėlius, o kitus vėsesnius. Tiesiog pagal esantį orą galima pasikomplektuoti, jog vaikučiui nebūtų per šilta ar per šalta. Pavyzdžiui, merino vilnos apatiniai marškinėliai, o ant jų bambuko pluošto, ekologiškos medvilnės šliaužtinukai.

Rekomenduojama įsigyti visus drabužėlius, kurių rankovytės baigtųsi užlenkiamomis pirštinaitėmis. Bus labai patogu ir nereikės papildomų pirštinaičių.